Isı yalıtım

Isı yalıtımı, termal temastaki veya radyasyon etkisi aralığında olan nesneler arasındaki ısı transferinin azaltılmasıdır. Isı yalıtımı, özel olarak tasarlanmış yöntem veya süreçlerin yanı sıra uygun nesne şekilleri ve malzemeleriyle de elde edilebilir

Ev Dekorasyonu ve Tadilat

Isı Yalıtımı(Mantolama) Nedir?

Kış aylarında meydana gelen ısı kayıplarını ve yaz aylarında meydana gelen ısı kazançlarını azaltmak için yapılan tüm işlemlere ısı yalıtımı Montalama denir 

Kışın üşümemek için kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi ısıtır; yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz.

Isı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltarak daha konforlu ortamlara da yaşamak amacıyla yapılır.

Bu çevrede ısı yalıtımı, Ninaların dışarıya veya garaj, depo gibi ısıtılmayan bölümlerine bakan duvar, çatı, döşeme, cam, doğrama ve ısıtma, soğutma, havalandırma vb. tesisatlarında da uygulanır.

 

Isı yalıtımının Faydaları

Yönetmeliklere uygun olarak yapılacak ısı yalıtımı:

 

Isınma veya serinleme amacıyla yapılan harcamalardan en az %60 tasarruf denir , kışın daha iyi ısınmaya, yazın ise serin kalmaya imkân sağlar.

 

Yakıt tüketimini ve dolayısıyla atık gaz salınımını azaltarak çevre kirliliğini ve küresel ısınmanın önlenmesine katkıda bulunur.

 

Sağlayacağı verimlilikle, ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azaltır.

 

Evlerde küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan terlemeyi (yoğuşma) önler.

 

Yaşam alanları içerisinde dengeli oda sıcaklıkları yaratarak konforlu ve sağlıklı mekânlar oluştururuz

Temel Amacımız; Ürünlerimiz, çözümlerimiz, satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerimiz için değer yaratan bir firma olmakla beraber, kurulduğumuz günden bu yana uygun fiyat ve uygulamalı model ve tasarımlarla müşterilerimize hizmet vermekten onur duyarız.

Kaliteli ve Garantili İşçilik

Ücretsiz Keşif İmkanı

Birinci Sınıf Kalite Malzeme